Chraňte své vlasy před sluncem stejně, jako chráníte svou pokožku!

Když je slunečno, většina z nás se chrání opalovacími přípravky. Pořizujeme si nejrůznější krémy, spreje, oleje, navíc i make-up s SPF. Ale na jedno zapomínáme. A to, že i vlasy potřebují chránit před UV zářením.


WELLA SUN - Šampon pro vlasy i tělo po slunění + Kondicionér pro opravu a regeneraci vlasů

Všichni už víme, že slunce je sice v malých dávkách velmi potřebné k životu, ale zároveň dokáže způsobit nemalé problémy s naší citlivou pletí a není tomu jinak i s vlasy. Agresivní slunce má svým UV zářením negativní vliv na fyzické vlastnosti vlasu, především narušuje vlasový protein. Slunce může dokonce svou silou napáchat i horší škody než je např. ztráta lesku. Kromě toho, že mění vlastnosti vlasu, má ultrafialové záření výrazný vliv na stálost barvy. Kdo si nepotrpí na vyšisovaný vzhled, má další důvod své kadeře chránit. Při vyšších dávkách UV záření dokážou paprsky proniknout do vnitřní struktury vlasu a poničit je již od kořínků. To znamená, že jednotlivé vlasy ztrácejí pružnost a oslabují se. A to už ani žádná profesionální vlasová kosmetika nezpraví.

WELLA SP SUN - Intenzivní UV ochrana s voděodolnou formulí

Pokud tedy chcete mít i po skončení léta vlasy krásné, lesklé a plné síly, omezte jejich fénování a žehlení nebo alespoň snižte teplotu vzduchu při fénování na minimum. Samozřejmostí je mít při sobě produkty určené na ochranu vlasů před sluncem. Základní výbavou je šampon a kondicionér. Tyto přípravky vlasy hydratují, odstraní zbytky slané a chlorované vody, vlasy získají lesk, který zastíní sluneční paprsky a hlavně zanechají ve vlasech ochranný UV filtr, který je chrání před poškozením vlivem dalšího slunění. Je vhodné péči o vlasy rozšířit také o ochranné spreje a krémy, které dodají vlasům okamžitou regeneraci, vlas obalují a zabraňují tak dalšímu poškozování.

Všechny doporučené produkty jsou k dostání v salónu New You.

Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků