Vlasy a pokožka hlavy v zimě

Zima dává zabrat vlasům i pokožce. Studené počasí, mráz a suchý vzduch ve vytopených místnostech je dehydruje. A proto je velice důležité o ně důkladně pečovat. Pokud tak neučiníte, vlasy se budou lámat, třepit, pokožka může být svědivá a mohou se Vám více vytvářet lupy.

Dalším důležitým krokem je, neumývat si hlavu příliš horkou vodou. Rozdíl teplot mezi venkovním vzduchem a rozpálenou pokožkou nám rozhodně neprospívá.

Jelikož svetry, šály a čepice jsou v zimním období nezbytnou součásti našeho šatníku, musíme být připraveni na to, že vlasy budou více elektrizovat a budou statické. Pomohou suché oleje, ať už ty klasické nebo ve spreji.

Nezapomeňte si také vlasy vždy správně vyfoukat. Rozhodně nechoďte ven s mokrou či vlhkou hlavou. Voda by uvnitř vlasu zmrzla, zvětšila objem a vlas by popraskal. Nehledě na to, že bychom mohli byt nemocní.

Jako poslední jsou na místě hloubkové masky a kondicionéry, které udržují vlasy lesklé, hladké a v kondici. Zpravují vnitřní vrstvu vlasu. S Vaším kadeřníkem se poraďte, která péče je pro Vás vhodná.

A o kterých produktech byla řeč?

Produkty pro hydrataci vlasů a pokožky:

Řada Hydro Sebastian professional (šampón, kondicionér, maska) udržuje pokožku v čistotě, intenzivně hydratuje a přitom vlasy nezatěžuje. Kondicionér stačí aplikovat pouze do délek. Maska je oproti kondicionéru hloubková hydratující péče. Minimální doba působení je 10minut. Pro intenzivnější kůru můžeme vlasy lehce zahřát nebo dát na vlasy igelitovou čepici. Nezapomeňte masku důkladně vypláchnout (cca 3minuty).
Šampony proti lupům; tonika na lupy a svědivou pokožku:


V zimně se často na pokožce tvoří lupy. Velice účinný šampón je SP Clear Scalp Shampeeling. Je to v podstatě peeling a aplikuje se přímo na pokožku hlavy, kterou je důležité při mytí lehce masírovat. Šampón necháme působit 2-3 minuty. Používáme 3x týdně. Zhruba po měsíci by měli lupy úplně vymizet, ale výsledek uvidíte hned po prvním použití.

Pro lepší výsledek doporučujeme používat v kombinaci s Shampeelingem také SP Clear Scalp Tonic . Po umytí se těsně před foukáním vlasů vmasíruje přímo do pokožky hlavy.
Oleje proti krepacení a suchosti vlasu


Drak Oil Sebastian professional je suchý olej který uhlazuje svrchní vrstvu vlasu, chrání vlasy před UV zářením a před jejich krepacením. Nevytváří mastný efekt. Působí anti staticky. Jeho používání je snadné, stačí vnést malé množství oleje do mokrých či suchých vlasů, nejprve do konečků a až poté do délek. Poté můžete vlasy upravit, jak jste zvyklí. Parfemace i obal tohoto produktu připomíná luxusní parfém a naše klientky ho milují.SP Luxe Oil je celá řada olejových produktů na suché vlasy (šampon, maska, kondicionér a olej). Produkty obsahují mandlový, jojobový a arganový olej. Rychle se vstřebávají, zjemňují vlasy a přitom je nezatěžují. Aplikace je stejná jako u každého šampónu, masky a oleje, který jsem zmínil výše.
Všechny produkty můžete zakoupit přímo v našem salonu New You.


Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků